Mamy kolejne informacje potwierdzające po raz kolejny, że w 6. sezonie akcja serialu na pewno powróci do Dorzecza, a konkretnie do twierdzy Riverrun, będącej siedzibą rodu Tullych.

Po raz ostatni widzieliśmy takich bohaterów jak Edmure Tully czy Blackfish podczas Krwawych Godów w 9. odcinku 3. sezonu, podczas których Edmure został schwytany, a Blackfish (najprawdopodobniej) zdołał uciec. I mimo że na chwilę obecną brak potwierdzeń co do powrotu aktorów odgrywających te role, to jednak informacje o budowaniu zamku nad wodą połączone z najnowszymi doniesienia nie pozostawiają chyba wątpliwości co do tego, że wątek Tullych zostanie wznowiony w nadchodzącej szóstej serii.

irish3

Jak donosi irlandzki kanał informacyjny IrishThrones, niedaleko irlandzkiej miejscowości Corbet oprócz planu zamku nad wodą rozmieszczono trebusze oraz… pokaźny szafot. Ta konkretna, ostatnia informacja wydaje się jasno potwierdzać odwzorowanie pewnych wydarzeń rozgrywających się pod obleganym przez siły Lannisterów zamkiem. Nie tak dawno pisaliśmy również o tym, że w Dorzeczu pojawi się Jaime Lannister (uwaga – w linku spoilerowa informacja również na temat innej ważnej postaci) – wszystkie te informacje wskazują na konkretne wydarzenia z “Uczty dla wron”.

źródło: twitter.com/IrishThrones