Jeden z fanów serialu poinformował na swoim Twitterze o sporym planie filmowym, tworzonym na północnoirlandzkim wybrzeżu w miejscowości Banbridge.

Ian Hopper, pracownik amerykańskiej ambasady w Jordanii i prywatnie fan “Gry o tron” oraz “Pieśni Lodu i Ognia”, podzielił się swoimi obserwacjami podczas pobytu w Banbridge; według Amerykanina ekipa serialu zbudowała przy studiu filmowym The Linen Mill Film & Television Studios duży plan, na którym można zaobserwować statek z charakterystycznym “green screenem” w tle oraz tworzony w pobliżu zamek:

statekTrudno na podstawie takiej informacji stwierdzić, w jakich konkretnie scenach może zostać użyty taki plan – być może zostanie wykorzystany w wątku Greyjoyów, jako że wiele wskazuje, że zobaczymy Eurona Greyjoya? Może to też być powracająca na Żelazne Wyspy Yara (w książkach Asha) Greyjoy.

Hopper nie był w stanie zrobić zdjęcia, lecz poglądowo przedstawiamy podobny plan, z którego rok temu skorzystano między innymi w wątku podróżującej do Braavos Aryi:

ship(zdjęcie: hypeangel.com)
źródło: twitter.com/imhopper