Fani oczekują w coraz to większej ekscytacji premiery finałowego sezonu „Gry o tron”. HBO w tym czasie prężnie rozwija kolejny serial. Zdjęcia do pilota prequela mają ruszyć już niedługo, a my poznaliśmy kolejnych aktorów, którzy dołączą do drużyny. Warto podkreślić, że każda z poniższych osób trafi do regularnej obsady, powinniśmy więc ich zobaczyć w większości odcinków pierwszego sezonu (o ile takowy zostanie zamówiony).

MARQUIS RODRIGUEZ 

Marquis+Rodriguez+Landline+New+York+Premiere+v6Uk_0EHINxl

Młody aktor bez szczególnie bogatego dorobku, póki co głównie pracował z Netflixem — pojawił się w kilku odcinkach „Iron Fist”, „Luka Cage’a”, a w tym roku ujrzymy go w „When They See Us”, jednej z istotniejszych serialowych propozycji streamingowego giganta przewidzianych na ten rok.

JOHN SIMM

john-simm-profile-2017

48-letniego Brytyjczyka kojarzyć będzie bez wątpienia znacznie więcej widzów. Dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA należy do prawdziwych serialowych wyjadaczy. Zagrał Mistrza w kilku odcinkach „Doctora Who”, poza tym wystąpił w wielokrotnie docenianym „Życiu na Marsie”; trzygodzinnym miniserialu „Wygnanie” u boku Olivii Colman czy „Osadzie”. Możemy go także oglądać w zeszłorocznym serialu Netflixa — „Collateral”. W sumie pojawił się w prawie 30 serialach.

RICHARD MCCABE

CMYK-Richard-McCabe-edited-700x455

W filmografii McCabe’a znajdziemy kilka ciekawych tytułów („Wierny ogrodnik”, „Notting Hill”, „Księżna” czy „Pan i władca: Na krańcu świata”), ale sam aktor nigdy nie zdołał poważnie zaistnieć na wielkim ekranie. Pojawił się w paru serialach jak np. „Poldark” czy „Peaky Blinders”, jednak i na małym ekranie zabrakło spektakularnego sukcesu. Kluczowa rola w prequelu “Gry o tron” może być tą najważniejszą w jego karierze.

DIXIE EGERICKX

MV5BNjFhZGVmOTItYjY1MS00YmFjLThiODEtZTI2NGRlYTNmMjU5L2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjM5Njc3MDI@._V1_

14-letnia Dixie jest na samym początku swojej aktorskiej kariery, a na ten moment na ekranie pojawiła się dosłownie parę razy. Jej najważniejszymi projektami zdają się być małe rólki w „Patricku Melrosie” oraz „Geniuszu”. Angaż w serialu HBO to duży krok naprzód — zobaczymy, czy odniesie równie duży sukces, co aktorzy wcielający się w młodych Starków.

źródło: deadline.com