Inwazja Andalów

6 000 lat p. P. – 4 000 lat p. P.

Andalowie mieszkali w Andalos, królestwie rządzącym przez nich przed atakiem na Westeros. Kiedy valyriańskie Włości zaczęły się rozrastać i zagrażać Andalom, musieli oni uciekać na nowy ląd. Popłynęli statkami na zachód i wylądowali w Dolinie Arrynów. To od niej zaczęli swoją inwazję.Andalowie potrafili wykuwać broń z żelaza, co dawało im przewagę nad Pierwszymi Ludźmi, którzy wykuwali broń jedynie z brązu. Po zdobyciu Doliny ruszyli oni na podbój całego Westeros. W wielu bitwach pokonali oni Pierwszych Ludzi i stali się również wrogiem dla dzieci lasu, dla których nie mieli litości i które niemal całkowicie wyniszczyli. Nawet żelaźni ludzie nie potrafili oprzeć się sile andalskiego ataku. Andalowie wprowadzili w Westeros nową wiarę. Pierwsi Ludzie wierzyli w starych bogów, ale po inwazji oficjalną religią stała się wiara w Siedmiu. Po podbiciu Żelaznych Wysp Andalowie pozwolili jednak nadal czcić żelaznym ludziom Utopionego Boga.Z Siedmiu Królestw tylko Królestwo Północy było w stanie oprzeć się Andalom. Stało się to głównie dzięki niezdobytej twierdzy zwaną Fosą Cailin. Była ona zbudowana na Przesmyku, przejściu między Północą a Południem. Pierwsi Ludzie bronili Północy przez wiele stuleci i dawali schronienie ocalałym dzieciom lasu, które pomimo tego z biegiem czasu zaczęły wycofywać się bardziej w leśne rejony i na tereny za Murem.

Komentarze (4)

 • fan 31/08/2015 01:36
  Nie ma tu informacji skąd wzieli się żelaźni ludzie(szkoda mi też dzieci lasu,byli dobrym,żyjącym w zgodzie z naturą ludem(swoją drogą przypominają mi hobbitów))
  • xD 22/06/2016 09:06
   takich elfoleśnychhobittów
 • Cheap Ray Bans 16/05/2016 18:08
  What about one of several first websites.... live365. net been known considering that the late 90s
  Cheap Ray Bans
 • pela 16/03/2018 20:30
  tylko leśni ludzie coś są z tego warci . .reszta do wytepienia . .. . . .jakie to dziś realne . . . . .jak się wytępimy to zostaną tylko ludzie na borneo , papui nowej gwinei , i wyspach na pacyfiku . . . . . . .aha jeszcze grenlandia . . . . .chyba ze bombki użyją

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)