Przed premierą nowego odcinka "Gry o tron" po raz kolejny przedstawiamy Wam zebrane w jednym miejscu newsy i artykuły z ostatnich siedmiu dni. Zapraszamy!

Odcinek 6×02:

t1

Drugi odcinek 6. sezonu “Gry o tron” przyniósł nam kontynuacje wątków z poprzednich lat – ponownie zobaczyliśmy Brana, Hodora, Meerę i trójoką wronę, a także odwiedziliśmy Żelazne Wyspy. Na Murze natomiast doszło do wyczekiwanego przez wielu momentu – Melisandre za sprawą swojej magii wskrzesiła Jona Snowa. Z kolei do makabrycznych wydarzeń doszło w Winterfell, gdzie Ramsay zamordował swojego ojca oraz jego żonę i jej nowo narodzone dziecko.

Co warto wiedzieć o i po odcinku 6×02

6×02 ze słabszą (ale nadal dobrą!) widownią w USA

Co powiedziała Melisandre pod koniec odcinka 6×02?

„Gra o tron” – 6. sezon – twórcy o odcinku 6×02 [Napisy]

Następny odcinek:

55555555555

Odcinek “Oathbreaker” z pewnością będzie ciekawy z kilku względów. Nie tylko dane nam będzie zobaczyć, co będzie się dalej działo z Jonem po “zmartwychwstaniu”, a także zobaczymy kluczową retrospekcję i być może wyjaśnienie jednej z największych tajemnic “Pieśni Lodu i Ognia” – mowa tu oczywiście o zdobyciu Wieży Radości. Intrygującą rzeczą z pewnością będzie tajemniczy “dar”, który w odcinku otrzyma Ramsay.

Oficjalne zdjęcia z odcinka 6×03

6×03 – Oathbreaker – Zapowiedź odcinka [Napisy PL]

Czego możemy się spodziewać w odcinku 6×03?

Dar dla Ramsaya, czyli między Boltonami i Umberami

Dalsze odcinki

t3

Za sprawą przedwczesnych publikacji czasów emisji w serwisie HBO Asia poznaliśmy zawczasu tajemnicze tytuły odcinków 6×04 i 6×05, brzmiące kolejno “Book of the Stranger” (“Księga Nieznajomego”) oraz “The Door” (“Drzwi”/”Wrota”/”Przejście”). Ich znaczenie na chwilę obecną owiane jest tajemnicą, choć pierwsze spekulacje są już możliwe, jako że HBO potwierdziło powyższe tytuły oraz opublikowało oficjalne opisy tych odcinków. Znamy również czasy trwania wszystkich epizodów 6. sezonu i dzięki temu wiemy, że tegoroczny finał będzie najdłuższym odcinkiem w historii emisji serialu.

Z kolejnych epizodach poznamy też bliżej postać Eurona Greyjoya – brata Balona i wuja Theona.

HBO publikuje oficjalne opisy odcinków 6×04-05!

Finałowy odcinek 6. sezonu najdłuższy w historii

Pilou Asbæk daje widzom wskazówkę co do losów Eurona

Wskrzeszenie Jona Snowa

t4

Bez wątpienia kluczowym i kulminacyjnym punktem poprzedniego odcinka była wskrzeszenie Jona Snowa. Reakcje zarówno fanów jak i krytyków były różne, sam głos zabrał również odtwórca tej roli, czyli Kit Harington.

Kit Harington o drugim odcinku 6. sezonu

Kit Harington o wpływie, jaki wywiera śmierć

Tajny kryptonim Jona Snowa podczas kręcenia 6. sezonu

Pozostałe wywiady:

nata

W tym tygodniu nie zabrakło oczywiście wypowiedzi poszczególnych aktorów na temat serialu i pracy przy nim, choć było ich zdecydowanie mniej niż przed samą premierą.

Natalie Dormer o tym, jaka śmierć byłaby najlepsza dla Margaery

Była sportowa gwiazda grająca nowego khala o przygodzie z serialem

Inne wieści:

hboen

Po emisji dwóch pierwszych odcinków 6. sezonu HBO znacznie zaostrzyło swoją politykę dotyczącą nielegalnego pobierania “Gry o tron” – w ramach swoich działań kasując tysiące torrentów oraz wysyłając dziesiątki tysięcy e-maili do usługodawców internetowych.

Jednocześnie w Irlandii Północnej narodził się całkiem ciekawy pomysł na promocję – tamtejsze urzędy pocztowe zaczęły sprzedaż znaczków przedstawiających kluczowe wydarzenia lub motywy z poszczególnych odcinków 6. sezonu.

HBO podejmuje walkę z piractwem w Internecie

Ciekawa promocja 6. sezonu w Irlandii Północnej

Westeros.pl

wes

Nie próżnowaliśmy również, jeśli chodzi o artykuły, przygotowując dla Was nową teorię oraz pisząc teksty dotyczące wydarzeń i postaci, które przyjdzie nam zobaczyć w 6. sezonie. Udostępniliśmy też pierwszy podcast na naszym kanale YouTube, w którym członkowie redakcji omawiają wydarzenia z ostatnich odcinków.

Hodor? Hodor! – Kim naprawdę jest?

Kim jest Euron Greyjoy? [Spoilery 6×02]

Redakcja westeros.pl o odcinach 6×02-03

Wieża Radości – czyli co warto wiedzieć przed obejrzeniem 6×03

Premiera kolejnego odcina już w poniedziałek od 3:00 w serwisie HBO Go oraz o 20:10 na antenie HBO.

zdjęcia: HBO