Prace nad pierwszym z wielu spin-offów “Gry o tron” ruszyły właśnie w północnoirlandzkim Glenariff.

Decyzja o nakręceniu pierwszego prequela zapadła już w czerwcu zeszłego roku, a wśród obsady znalazło się miejsce między innymi dla Naomi Watts (więcej informacji na temat castingu znajdziecie w sekcji “Przeczytaj również” pod newsem).

Szczegóły dotyczące fabuły nie są w pełni znane, ale wiemy, że akcja nowego serialu rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami z “Gry o tron” i przedstawi kulisy powstania wielkich rodów, które znamy z serialu oraz “Pieśni Lodu i Ognia” George’a R.R. Martina.

Oprócz Irlandii Północnej zaplanowano także zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich. Twórcy “Gry o tron”, David Benioff i Dan Weiss, potwierdzili, że nie będą pracować przy żadnym z planowanych spin-offów. Zamiast tego zajmą się oni reżyserią nowej trylogii “Gwiezdnych Wojen”.

Tytuł produkcji nadal pozostaje nieznany — jakiś czas temu George R.R. Martin zdementował długo krążącą plotkę o tym, jakoby miał to być “The Long Night” (“Długa Noc”). Z kolei obecnie produkcja ma nosić roboczy (i zapewne używany do zmylenia dociekliwych fanów) tytuł “Bloodmoon”.

źródło: thesun.com